O nás

2610DBA9-E7A5-404A-A596-BE31CF0A2AAC

Ako sa to celé začalo...

Spoznali sme sa asi pred dvanástimi rokmi v práci a prežili si spolu, dá sa povedať, jedno z kľúčových období našich životov.
Aj keď sme obe odlišné povahy, stali sa z nás blízke priateľky. Spája nás rovnaký pohľad na život. 
Vďačnosť, láska, prijatie, rešpekt, tolerancia. To všetko sa premieta aj do našej tvorby.
Jedna je kreatívna vizionárka, druhá vymyslí riešenie na všetko. Dokonalé spojenie.
Obe máme rady výzvy. Už počas materskej dovolenky sme cítili, že sa potrebujeme realizovať aj mimo rodičovských povinností.

Milujeme útulné rodinné prostredie, pekne harmonicky zladený interiér a máme za to, že vhodne zvolené bytové textílie ho príjemne dotvárajú.
Doma bola našim najčastejším miestom výskytu kuchyňa. Často sme sa pri varení zamýšľali nad tým, či musia byť všetky kuchynské utierky len kárované. Mali sme väčšinou len také. Boli, ostatnými členmi rodiny, brané len ako „handra“ a používané na všetko od rozliatej rajčinovej polievky po podložku pri oprave radiátora. Zaslúžili si viac.
Veď práve kuchynská utierka je vec, ktorú máme denne v rukách hneď niekoľkokrát. Utierame si do nej ruky, či čistý riad.
Pekná utierka prevesená na sporáku je jedna z prvých vecí, ktorá pritiahne pozornosť každého, kto vkročí do vašej kuchyne.
Utierka z prírodného materiálu, mäkká na dotyk, dokonale sajúca, rýchloschnúca, s krásnym vzorom a jasne odlíšiteľná od utierok na upratovanie.
Takú, ktorá by nás oslovila, sme ale nenašli.
A tak sa zrodil nápad vytvoriť kuchynské utierky s vlastným dizajnom. Od autorskej kresby po jedinečný doplnok do kuchyne. Také malé umelecké dielo.


Naša cesta

2STVORY sme oficiálne založili v roku 2022, no naša tvorba fungovala už dávno predtým. Mali sme hotových niekoľko dizajnov a stále sme
 hľadali tú správnu technológiu a kvalitné materiály. Vyskúšali sme všeličo, i potlač látok našimi autorskými vzormi, no stále to nebolo pre nás to pravé.
Nakoniec sme sa zamilovali do žakárovej výroby látok. Do jedinečnej techniky tkania, ktorá umožňuje vzor rovno vtkávať do látky, čo bolo pre nás ideálne riešenie. Tkanina teda nie je potlačená vzorom na povrchu, no jednotlivé priadze sa farbia ešte pred procesom tkania, čím je zabezpečená aj jej stálofarebnosť. Naše prvotiny teda boli žakárové utierky, neskôr sa k nim pridali kuchynské rukavice, chňapky, behúne, obliečky a postupne k nim pribúdajú ďalšie doplnky do domácnosti.


Naše hodnoty

Značka 2STVORY je spojenie tradície a moderného dizajnu.
Žakárová technika tkania, ktorá vznikla v roku 1795 vo Francúzsku, kvalitné prírodné priadze a náš autorský dizajn, to je základ pre všetky textilné doplnky, ktoré u nás nájdete. 
Žakár nám učaroval práve preto, lebo nám umožňuje látky navrhnúť "od nitky" a tak vieme zabezpečiť ich vysokú kvalitu
Pre našu tvorbu vyberáme len prírodné priadze ako sú ľan, bambus a bavlna, ktoré sú farbené v certifikovanej českej farbiarni.  
Sme lokálnou značkou. Spolupracujeme so slovenskou chránenou dielňou Dom Svitania Jakubov a so šikovnými slovenskými stolármi.